Fue Tekniği

Saç ekiminde en gelişmiş teknik fue tekniğidir.

Bu tekniğin “kıl alımı” yönünden diğer ekim yöntemlerine göre birçok avantajı vardır. Ayrıca Fue tekniğiyle saç ekimi dışında kaş, sakal, bıyık gibi ekimler de yapılabilir.

Nasıl Uygulanır?

Donör sahası olarak kabul ettiğimiz iki kulak arasında bulunan 4-5 parmaklık saçlı bölgede saç dökülmesi yaşanmaz. Kökler bu kısımdan alınır.

Lokal anestezik ilaç ile önce donör sahası, sonra ekim sırasında ekim yapılacak alan uyuşturulur. Saç kalınlığına uygun mikromotor uçları ile kılın çıkış açısına uygun olacak şekilde kıl kökleri ayrılır. Kıl, folikül ve onu çevreleyen mikroskobik doku ile birlikte, silindirik bir tarzda kesilmiş olur. Bir mikro penset ile nazikçe çekilir ve foliküler ünite gevşek tabandan ayrılarak gelir. İstenilen sayıya ulaşana kadar bu işlem devam eder. Gerçekleştirilen sistem ile kayıp en aza iner, daha fazla greft çıkartılır ve süre kısalır. Kullanılan uçların 0,7-0,8 mm çeşitliliği alım anında kişiye özgü çalışmaya olanak sağlar. Ekim seansı ortalama 4-8 saat arasında sürer.

Süreç

Ekilen saç ilk günden itibaren uzamaya başlar. Fakat kolojen yapısı bozulacağından, 2-3. haftadan itibaren saç tellerinin dökülmesi beklenir.

Döküldüğü takdirde 3. aydan itibaren tekrar çıkmaya başlar. 6. ayda yarısından daha fazlası çıkmış olur, 1 yıl içinde ekim süreci tamamlanır. Ekilen kök kişinin kendi saçı olduğundan, özellikleri ekilen bölgeye taşınır; aynı renk ve karakterde çıkar. Tek farkı yer değiştirmiş olmasıdır. Ayrıca kökler dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındığından ekilen saç ömür boyu kullanılır.

Avantajları

  • Sağlık koşulları uygun olmak koşuluyla 18 yaş sonrası herkese yapılabilir.
  • Bistüri kullanılmadığından dikiş izi kesinlikle olmaz.
  • İyileşme süreci çok kısadır. Kesinlikle yara kabuk izi kalmaz.
  • Donör sahası müsade ettiği sayıda kök çıkartılabilir.
  • Tek tek ekildiğinden, saç çıkış yönü ayarlanabilir. Hastalar ekim sonrasında doğal bir görünüme kavuşur.
  • Lokal anestezi altında gerçekleştiğinden, kişinin bilinci yerindedir.

Bizi Arayabilir ya da Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz - 0537 206 52 35Formu doldurun, sizi arayalım!